Nabory

Nabory archiwalne – Wydarzenia aktywizacyjne i integracyjne

KONKURS NR 2/2019/G
WYDARZENIA AKTYWIZACYJNE I INTEGRACYJNE

Stowarzyszenie Środkowopomorska Grupa Działania z siedzibą w Koszalinie informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin składania wniosków:od 12 listopada 2019 r. do 29 listopada 2019 r.
Miejsce składania wniosków:Biuro Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania, ul. Partyzantów 17, 75-411 Koszalin
Tryb składania wniosków:Wniosek o powierzenie grantu należy złożyć w wersji papierowej i w wersji elektronicznej (zapis na informatycznym nośniku danych) na obowiązującym formularzu bezpośrednio w Biurze Stowarzyszenia, przy czym bezpośrednio oznacza osobiście albo przez pełnomocnika albo przez osobę upoważnioną.
Zakres tematyczny projektu grantowego:Wydarzenia aktywizacyjne i integracyjne, który odpowiada §2 ust. 1 pkt 1 wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych rozporządzenia MRiRW w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020 z dnia 24 września 2015 r. (Dz.U. poz. 1570 z późn. zm).
Planowane do osiągnięcia w ramach projektu grantowego cele i wskaźniki:Cel ogólny LSR:
III. Aktywizacja mieszkańców obszaru LSR i wzmocnienie kapitału społecznego do 2023 r.
Cel szczegółowy LSR:
3.1 Aktywizacja i integracja mieszkańców obszaru LSR do 2023 roku
Przedsięwzięcie LSR
3.1.1 Wydarzenia aktywizacyjne i integracyjne
Wskaźniki:
Wskaźnik produktu: Liczba wspartych operacji dotyczących inicjatyw w zakresie aktywizacji i integracji mieszkańców – 17 szt.
Wskaźniki rezultatu: Liczba uczestników wydarzeń aktywizacyjnych i integracyjnych – 1 500 osób
Termin realizacji:Ramy czasowe, w których możliwa będzie realizacja zadań przez grantobiorców: nie dłużej niż 6 miesięcy od dnia podpisania umowy o powierzenie grantu
Kwota dostępna w ramach ogłoszenia oraz informacja o wysokości kwoty grantu i intensywności pomocy:Limit dostępnych środków: 170 000,00 zł.
Intensywność pomocy:
Pomoc udzielana jest w formie REFUNDACJI w wysokości:
1. nie więcej niż 63,63% kosztów kwalifikowalnych dla jednostek sektora finansów publicznych,
2. nie więcej niż 90% kosztów kwalifikowalnych dla pozostałych podmiotów.
Wartość każdego grantu jak i wartość zadania służącego osiągnięciu projektu grantowego nie może być wyższa niż 50 tys. zł oraz niższa niż 5 tys. zł.
Suma grantów udzielonych JST nie może przekroczyć 20% kwoty dostępnej w ramach projektu grantowego.
Planowane do realizacji w ramach projektu grantowego zadania:Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych polegające na działaniach informacyjno – promocyjnych.
Kryteria wyboru grantobiorców oraz zasady przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium:Lokalne kryteria wyboru operacji wraz z zasadami przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium są dostępne do pobrania w załączniku do ogłoszenia o naborze, w zakładce O NAS/DOKUMENTY https://stowarzyszeniesgd.pl/dokumenty/ oraz w wersji papierowej w Biurze SŚGD.
Minimalna liczba punktów warunkująca wybór operacji wynosi 60.
Wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów wyboru:
1. wniosek o powierzenie grantu,
2. kopia umowy partnerstwa,
3. inne dokumenty przedstawione przez wnioskodawcę potwierdzające spełnienie kryteriów wyboru.
Uwaga!!!
W przypadku, gdy w trakcie rozpatrywania wniosku o powierzenie grantu konieczne jest uzyskanie od wnioskodawcy wyjaśnień lub dokumentów niezbędnych do oceny zgodności operacji z LSR, wyboru grantobiorcy lub ustalenia kwoty wsparcia, Stowarzyszenie Środkowopomorska Grupa Działania wzywa wnioskodawcę do złożenia tych wyjaśnień lub dokumentów.
Wezwanie nastąpi wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na zasadach określonych w §6 Procedury wyboru grantobiorców i oceny wniosków o powierzenie grantu dostępnej w załączniku do ogłoszenia o naborze i w Biurze LGD.
Wezwanie do złożenia wyjaśnień lub uzupełnienia dokumentów wysłane będzie drogą wyłącznie poczty elektronicznej z adresu biuro@stowarzyszeniesgd.pl.

Wzory formularzy obowiązujących w ramach naboru:

SŚGD zastrzega możliwość odstąpienia od konkursu na wybór wniosków o powierzenie grantu w przypadku:

• 1) braku możliwości osiągnięcia celów projektu grantowego i wskaźników jego realizacji – na skutek złożonych/wybranych wniosków o powierzenie grantu,
  • 2) gdy Zarząd Województwa odmówi przyznania pomocy na projekt grantowy,
  • 3) na skutek rezygnacji przez grantobiorców z realizacji zadań lub rozwiązania umów o powierzenie grantu.
    o czym SŚGD niezwłocznie drogą korespondencji elektronicznej informuje wnioskodawców.

Dodatkowe informacje

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Biura LGD Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30: tel./faks 94 340 24 58, kom. 517 311 023 oraz drogą mailową: biuro@stowarzyszeniesgd.pl.

Data publikacji: 28 października 2019 r.